Jak se zbavit hmyzu?
Hmyz je na této planetě mnohem déle než člověk. Má mnohem větší zastoupení nežli lidský druh a bohužel je pro nás velmi otravný a často dokonce škodí, někdy může i ublížit. V našem podnebí kupodivu tato varianta není nemožná. Například klíšťata často přenášejí klíšťovou encefalitidu, nebo boreliózu. Bohužel tuto nemoc nepřenáší pouze klíšťata, ale i malé mušky, komáři a jiný štípavý hmyz a takové bodnutí nám pak může vytvořit pěkné, respektive nepěkné nepříjemnosti.
Jak se ale proti hmyzu bránit? Tak předně je dobré chránit si své obydlí. Velmi praktické jsou sítě do oken, nebo rámy s nimi. Stejné opatření je vhodné použít i do dveří. Dále pak proti komárům existují různá zařízení, která se dávají na noc do zásuvek. Obsahují malou led diodu, která vydává světlo a potvůrky na něj přiláká, dále ještě nádobku s chemikálií, která broučkům voní a ti se v ní utopí, nebo je otráví. Jedná se o ideální řešení, pokud máte v bytě, či domě komáry, především v místech, kde spíte.
Co se týče včel a vos, můžete na ně připravit jednoduchou past v podobě pet lahve s pivem, která má hrdlo otočené dovnitř tak, že hmyz nemůže po vlétnutí dovnitř ven.
Jako osobní prevenci berte vitamín B, ať již ve formě tabletek, nebo potravy. Tento vitamín hmyz silně odpuzuje. Velice podobným způsobem pak funguje známý a oblíbený repelent. Ten je vhodný k vnějšímu použití a jeho aplikaci radši provozujte venku, jelikož v interiéru je pak delší dobu cítit.
Pokud se vám přeci jenom stane, že vás něco štípne, či bodne, je vhodné takové místo ošetřit. U bodnutí je dobré na místo přiložit rozříznutou cibuli, nebo hadřík namočený v octě. Tyto rady našich babiček zabrání dalším otokům. Pokud jde o štípance, ty je vhodné potřít křemíkovou mastí, nebo fenistylem. Nadále pak tyto štípance sledujte, zda se na jejich místech netvoří barevné modřiny, či fleky, pokud ano radši navštivte svého lékaře.